فراخوان طرح های تحقیقاتی اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کوید ۱۹

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۱ کد : ۹۴۰۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۰۴
فراخوان طرح های تحقیقاتی اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کوید ۱۹

شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور با همکاری کمیته های ملی اخلاق بالینی، اخلاق در پژوهش و اخلاق در آموزش ، پژوهش‌ها و مطالعات مرتبط با اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کوید19 را در اولویت بررسی و تصویب و حمایت قرار می دهد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی؛ شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور به عنوان بالاترین نهاد اخلاق پزشکی نظام سلامت کشور با همکاری کمیته های ملی اخلاق بالینی، اخلاق در پژوهش و اخلاق در آموزش به منظور حمایت از پژوهش‌ها و مطالعات مرتبط با اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کوید 19، طرح‌های تحقیقاتی پیشنهادی در این حیطه را در اولویت بررسی و تصویب و حمایت قرار داده است. براین اساس از تمامی اعضای هیات علمی و پژوهشگران دعوت به عمل می آید طرح‌های پژوهشی مرتبط در این زمینه را حداکثر تا پایان خرداد‌ماه سال جاری در سامانه پژوهشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس https://research.tums.ac.ir با انتخاب مرکز تحقیقات اخلاق پزشکی به عنوان مرکز هدف اول، ثبت نمایند. شایان ذکر است شورای پژوهشی مرکز، بررسی طرح‌‌های مذکور را در اولویت خود قرار داده و در اسرع وقت در مورد تصویب آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

همچنین علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه شورای عالی اخلاق پزشکی (مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) به شماره 66419661 تماس و یا با آدرس ایمیل mehr@tums.ac.ir مکاتبه نمایند.

 

 

کلید واژه ها: فراخوان ویروس کرونا کووید 19 اخلاق زیست پزشکی